10 patarimų, kaip namus paversti ekologiškais

Prirašyta įvairiausių patarimų – nuo paprasčiausių iki sudėtingiausių, kaip namų aplinką paversti ekologiškesne. Dauguma patarimų susiję su paties žmogaus įpročių keitimu. Mes pateiksime 10 ekopatarimų, kuriuos lengvai galima įgyvendinti bet kuriuose namuose.

Nebandykite visų patarimų įgyventi vienu metu, darykite tai žingnis po žingsnio. Pradėkite veikti ir vieną iš patarimų įgyvendinkite bent jau per savaitę ar mėnesį ir taip jūsų namai akimirksiu taps „žalesni“.

1. Keiskite savo pirkimo įpročius

Nepakliūkite į vartojimo pinkles, nepirkite tik dėl įpročių ar mados. Naujus daiktus, produktus ar kitus rakandus namams pirkite tuomet, kai jums tikrai jų reikia. Pabandykite į daiktus žiūrėti kitaip – jog ne tik naujas daiktas yra vertingas. Daiktas pirmiausia turi būti ilgaamžis. Taigi neskubėkite vieno daikto greitai keisti kitu.

2. Mažiau eikvokite

Jei sumažinsite perkamų daiktų kiekį, tai sumažės ir eikvojimo mastai jūsų namuose –pakuočių kiekiai, nepageidaujami produktai, išmetamo maisto kiekiai ir t.t. Taip pat apgalvokite mesdami tokius daiktus kaip baldai, įvairūs elektroniniai įrengimai bei prietaisai. Apmastykite, ką galima perdirbti, suremontuoti, atnaujinti ar pritaikyti kur nors kitur.

Kitas svarbus dalykas – kompostavimas. Tai protingas būdas atsikratyti įvairių lapų ar sodo liekanų, nereikalingo maisto atliekų ir pasigaminti natūralių trašų savo sodui ar daržui.

 Daugiau skaityk ČIA>
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: